Проект “Боярка історична”

Проект «Боярка історична: створення трьох інтернет-ресурсів з історичної тематики» був реалізований у 2016 році громадською організацією «Центр розвитку громад» в партнерстві з ГО “Контактер” (основний виконавець) за співпраці з ГО «Боярське історичне товариство», Боярським краєзнавчим музеєм та Києво-Святошинським центром соціально-психологічної реабілітації населення в рамках Програми підтримки громадських ініціатив Боярської міської ради (проект-переможець в конкурсі соціальних проектів). Загальний бюджет проекту – – 45000,00 грн., фінансування від Боярської міської ради – 10000,00 грн.

Мета проекту – консолідувати громаду міста Боярка, об’єднавши боярчан навколо вивчення історії міста шляхом створення трьох Інтернет-ресурсів з історичної тематики.

У результаті реалізації проекту було розроблено та задіяно три Інтернет-ресурси, які створили умови для розміщення жителями Боярки історичних матеріалів про рідне місто. Професійні історики, історики-аматори, краєзнавці, музейні працівники, просто активні боярчани отримали можливість системно розміщувати краєзнавчо-історичні матеріали в Інтернеті, знайомитись з ними, редагувати та доповнювати. З часом накопичені та систематизовані матеріали будуть використані для написання історії міста Боярка.
Хід реалізації проекту висвітлювався шляхом публікацій у місцевій газеті «Боярка-інформ», на сайтах БМР, ЦРГ, на новоствореному історичному сайті та в соціальній мережі Фейсбук (групи «Боярське земляцтво», «Боярське історичне товариство» тощо).

Створені сайти можна знайти за посиланнями:

Сайт «Боярка. Історія рідного міста» 
Сайт  «ВікіБоярка»  (WikiBoyarka)
Сайт «Депо. ВікіБоярка» (Depo.WikiBoyarka).

За проектом виконавці здійснили наступні роботи:

1.Провели низку робочих зустрічей та нарад
2.Створили сайт ВікіБоярка:
– Розробили концепцію діяльності ВікіБоярка
– Адаптувати готові шаблони Вікі до потреб міста Боярка
– Розробили логотип ВікіБоярка
– Розмістили на сервері, провели тестування і оптимізацію ресурсу
3.Створили сайт Депо. ВікіБоярка.
– Адаптувати шаблони Вікі до цього Інтернет-ресурсу
– Розробили логотип Депо. ВікіБоярка.
– Наповнили сайт Депо. ВікіБоярка попередньою інформацією
4.Створили сайт Боярка. Історія рідного міста.
– Розробили концепцію сайту, рубрикацію тощо
– Провели роботи з веб-дизайну сайту
– Провели тестування сайту та його оптимізацію
– Наповнили сайт базовою інформацією, розмістивши низку історичних статей
5.Провели два практичні семінари з навчання користуванню Вікі-Боярка та Депо. ВікіБоярка для членів Боярського історичного товариства та для активістів Боярки.
6.Провели презентацію новостворених історичних Інтернет-ресурсів на засіданні Боярського історичного товариства.
7.Провели два практичних семінари з роботи на сайті Вікі-Боярка: для членів Боярського історичного товариства та для поціновувачів історії рідного міста.
8.Вирішили питання з доменними іменами та хостингом (у співпраці з Києво-Святошинським ЦСПР).
9.Розробили інструкцію з користування Вікі-Бояркою та Депо-Вікі-Боярка, яку розповсюдили в роздрукованому вигляді серед зацікавлених осіб та розмістили на сайті Історія рідного міста.
10.Презентували проект на урочистому звіті за конкурсом проектів.