Форум “Волонтери різні – мета одна”

Forum_volonteriv_2016-2
5 грудня 2016 року в Києво-Святошинському центрі соціально-психологічної реабілітації населення відбувся Форум волонтерів під назвою «Волонтери різні – мета одна». Захід було проведено силами громадської організації «Центр розвитку громад» (голова правління – Ангеліна Лахтадир) в рамках Програми підтримки громадських ініціатив Боярської міської ради.Forum_volonteriv_2016Форум волонтерів об’єднав за невимушеним чаюванням небайдужих боярчан, що присвячують своє життя допомозі іншим. В затишній залі ЦСПР зібралися волонтери, що допомагають нашим воїнам – учасникам АТО; ековолонтери, що присвячують своє життя очищенню Боярки від сміття; прихильники здорового способу життя, які залучають до спорту та туризму дітей та молодь; зоозахисники, що опікуються братами нашими меншими; айті-волонтери, які просувають в місті електронну демократію; ті, хто допомагає нужденним, дітям-сиротам, стареньким… Волонтери різні, але всі вони творять добро, працюють на благо людей, рідного міста, України… Окремо потрібно згадати священників-волонтерів. Це священик боярського храму Святого Пантелеймона Цілителя о.Андрій та настоятель Свято-Покровської парафії УАПЦ о.Дмитро, які звернулися до зібрання з проникливими словами, сповненими високих слів та почуттів.
У волонтерської діяльності немає вікових обмежень. Найменші наші волонтери Назарчик Антипов та Настя Кулик та найстарші Таїсія Бондар та Ольга Інглятовська отримали подарунки та грамоти.Forum_volonteriv_2016-4

Приємно, що на Форумі були присутні ті депутати Боярської міської ради, які самі є волонтерами та благодійниками: Любов Лавріненко, Олександр Косяченко, Андрій Арчаков.Forum_volonteriv_2016-5Директор Києво-Святошинського ЦСПР Ангеліна Лахтадир звернулася до присутніх із привітальним словом, а тоді розповіла про кожного з присутніх волонтерів, змалювавши його діяльність.

Керівник інформаційно-аналітичної служби Марія Кириленко провела інтерактивне спілкування: волонтери відповідали на питання або коментували вислови, які отримали шляхом жеребкування. Ця частина зустрічі довела, що зібралися однодумці, об’єднані одними життєвими цінностями і високими ідеалами.Forum_volonteriv_2016-6

Насамкінець бажаючі змогли відвідати сеанс біо-сугестії, який провели для них психологи Надія Величко та Оксана Коннорова. Адже для волонтерів вкрай важливо вміти розслаблятися і знімати напругу. Так само, як оздоровлювати свій душевний стан при спілкуванні з психологом. (Про це можна прочитати в статті «Психологічні ризики волонтерської діяльності», написаній з урахуванням досвіду спеціалістів ЦСПР).

З кожним роком волонтерський рух у Боярці стає все потужнішим. Декілька альбомів, присвячених волонтерській діяльності, є змога подивитися на сторінці ГО «Центр розвитку громад» у Фейсбуку. Так само, як і  більше душевних фото з Форуму волонтерів.

А ті, кого не було на Форумі, мають змогу замислитися над пропонованими тезами або знайти для себе відповіді на актуальні для волонтерів питання…

Forum_volonteriv_2016-3

Forum_volonteriv_2016-7

Доповніть речення:

• Всіх волонтерів об’єднує…
  • Найбільша проблема волонтерів – це…
  • Як волонтер я найбільше мрію про…
  • Найбільше мене бісить, коли кажуть, що волонтери…
  • Ми, волонтери, мріємо, щоб влада…
  • Волонтерам потрібна допомога психологів, тому що…
  • Завдяки волонтерській діяльності я…
  • Я відчуваю, що мені час змінитися. Я хочу…
  • У своїх друзях-волонтерах я найбільше ціную…
  • Добре, що ми зібралися, тому що…
  • Мені не вистачає в моїй діяльності…
  • Я щасливий, тому що…
  • Найбільше мене дратує, що…
  • Нам потрібно частіше збиратися, щоб…
  • Я щасливий всіх бачити, бо…
  • Наступного разу я б хотів, щоб ми…
  • Ми, волонтери, мріємо, щоб громада…
  • Коли я перестану займатися волонтерською діяльністю, я…
  • Я поважаю всіх волонтерів за…
  • Громаду потрібно інформувати, що волонтери…
  • Мене в моїй діяльності надихає…
  • Найкращі внутрішні ресурси для відновлення це….

Чи згодні ви з висловами:

• Мене дратує, коли волонтерам вказують, чим вони мають займатися.
  • Волонтери мають бути публічними і вміти піарити свою діяльність. Це шлях залучення до волонтерського руху нових членів та фінансових ресурсів.
  • Волонтерська діяльність має бути тихою і скромною. Немає чого вихвалятися перед іншими.
  • Не треба ідеалізувати волонтерів. Серед них є різні люди.
  • Розвиток волонтерського руху – це найкраще, що сталося в Україні за останній час.
  • Людина не зобов’язана бути волонтером і благодійником. Це її особиста справа. Ніхто не має права засуджувати тих, хто нікому не допомагає.
  • Часто волонтери втікають у напружену діяльність від своїх проблем.
  • Всі волонтери потребують психологічної допомоги.
  • Зараз не час розслаблятися. Будемо відпочивати потім.
  • Волонтери – це найкраща частина суспільства.
  • Волонтер через свою діяльність обділяє увагою свою сім’ю.
  • Не можна таку святу справу, як волонтерська діяльність використовувати в партійних інтересах.
  • Між волонтерами іде боротьба за ресурси, славу і увагу суспільства.
  • Зараз іде війна. Тому треба допомагати лише тим, хто воює.
  • Зараз не час для свят і веселощів.
  • Волонтер – не благодійник. Він вкладає у справу свою працю і здоров’я, але не має вкладати свої кошти.
  • Боярка маленьке депресивне місто з великою кількістю нужденних. Насамперед потрібно допомагати боярчанам.